Savvaļa reizē ir vieta, brīvdabas izstāde un notikumu sērija, ko 2020. gadā aizsāka mākslinieks Andris Eglītis.

Sākotnējā ideja – skarbas, dzīvas dabas apstākļos iekārtot Latvijas un ārzemju mākslinieku izstādi – laika gaitā ir augusi un mainījusies, šo pamatu saglabājot. Ap Savvaļas bāzi atrodami vairāki desmiti mākslas darbu; lai apskatītu tos visus, nepieciešama vairāku stundu pastaiga pa laukiem, mežiem, brikšņiem, purviem un ezeriem, taču katrs var veidot savu maršrutu atbilstoši noskaņojumam, kā arī uzturēties Savvaļā cik ilgi vien vēlas – uz vietas iespējams apmesties teltī Dzīvotnes pļavā, iet dīķa pirtī, gatavot ēdienu atvērtajā virtuvē un lasīt grāmatas bibliotēkā.

2022. gada jūnijā Savvaļas centrālajā pakalnā ar izstādi “Skits” atklāts Pelēkais kubs – telpa, kas kalpo mākslai. Tā radīta, domājot par glezniecību, – pateicoties jumta konstrukcijai, kubā cauru dienu ir ideāls dabiskais apgaismojums. Līdzās tam ik pāris nedēļas gada siltajā laikā Savvaļā notiek koncerti, dzejas lasījumi, performances un rezidences; tā kļuvusi par vietu pasākumiem, dažādu mākslu un ideju sadursmēm, eksperimentiem un draudzībām.

“Lai dzīve būtu dzīvojama un māksla jēdzīga” – viens no uzdevuma formulējumiem, veidojot Savvaļu. Savukārt galvenais princips – uztvert Savvaļu kā brīnumu.

Katrs Savvaļas dalībnieks tiek uzskatīts par vienlīdz svarīgu kopējā procesa norisē. Rīkotāju komandu šobrīd veido Andris Eglītis, Aleksejs Beļeckis, Dita Birkenšteina, Henriks Eliass Zēgners, Sabīne Vernere, Kitija Vasiļjeva un Marija Luīze Meļķe, kurus vieno biedrība “Savā vaļā”.

Savvaļas norisi nodrošina VKKF līdzekļi, kā arī atbalstītāju loks, tostarp LMT, Smiltenes pašvaldība, Satori, apkārtnes kaimiņi un citi draugi.

Uģa Oltes dokumentālā filma "Kas tu esi Savvaļā?" (tapusi 2. sezonas laikā):
Rekvizīti

BIEDRĪBA "SAVĀ VAĻĀ”

Reģ Nr. 40008308626
Adrese: ”Jaundūķi", Drustu pag., Smiltenes nov., LV-4132
Banka: Swedbank Latvia AS
SWIFT kods: HABALV22
IBAN: LV28HABA0551052704269