“Savvaļa” ir procesuāls notikums - izstāde mežonīgā teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem, bez darba laika un pieskatītājiem, tā ir izveidota kā pieredze, kurā var iegremdēties gan 15 minūtēs, gan uzkavēties nedēļas garumā.

Katrs var izvēlēties, kā “Savvaļu” piedzīvot – kā izpļautu ērti noejamu celiņu, garāku blandīšanās taku vai ne vienmēr sausām kājām brienamu klejojumu ar aptuvenām norādēm. Cilvēks izstādes pieredzes ātrumu nosaka pats. Te var peldēties dīķī un vērot dabas horizontu, palīst zem strūklakas, uzcelt telti un pārnakšņot, apmesties zem nojumes un radīt kaut ko savu, bet var ieskriet tikai uz mirklīti – daba un māksla ar jums visu izdarīs pati.   

Atskatoties uz SAVVAĻAS pirmo sezonu 2020. gadā, to veidoja 12 īpaši izstādei jaunradīti mākslas darbi un 5 nesenā pagātnē tapuši objekti. Par godu SAVVAĻAI tika radīti: Andra Eglīša site specific strūklaka Saules paneļi, sūknis un kušķis, Austra Mailīša kinētiskās skulptūras Vēja Vērotāji, Elzas Sīles un Laimdotas Malles kopdarbs Sediments, kā arī Laimdotas Malles gleznas Sediments II, Ivetas Poles un Katrīnas Neiburgas performance Laikmetīgie pseidorituāli, Jāņa Novika instalācija Industrija Bebrs 17, Kates Krolles un Reiņa Bērziņa skulptūra Atgriešanās, Lienes Rumpes gleznu un teksta instalācija Sēņu Kārta ir haotiska, Lindas Vigdorčikas instalācija Izskalotie, Raita Hroloviča glezna Mēs nonākam pie diviem lieliem kokiem upes malā, Kristīnes Upītes Far away beaches un somu mākslinieka Teemu Korpelas lielformāta skulptūra Intercourse between two worlds. Tām līdzās eksponēti darbi no Andra Eglīša, Katrīnas Neiburgas un Jāņa Novika izstādes Rotaļlaukums savas mirstības pieņemšanai (2019), Kaspara Podnieka fotogrāfija no cikla Neparasta vieta (2008-2010), Katrīnas Neiburgas video darbi Mazsālīti Garie gurķi (2017) un Kūku Marija (2018), kā arī Andra Eglīša skulptūras Luxury replika (2011). 

SAVVAĻAI 2021. gadā mākslinieku pulkam ir pievienojušies Evita Vasiļjeva, VARBŪT VAR BŪT (Rūdolfs Štamers, Elīza Elizabete Ramza) igauņu māksliniece Kristi Kongi, Otso Peräsaari no Zviedrijas, Aleksandrs Breže, Jānis Noviks, kā arī Ieva Iltnere, Sandra Krastiņa, Jānis Mitrēvics, Edgars Vērpe, Ģirts Muižnieks. Mākslinieku sarakstu papildina Envija, Ieva Putniņa, Margrieta Griestiņa, Katrīna Neiburga kopā ar Ludvigu Eglīti Neiburgu, lietuviešu mākslinieks Žilvinas Landzbergas, Agnese Piziča, Armands Kanaviņš un daudzi citi.

Mākslinieku darbi izvietoti īpaši veidotā un izaicinošā maršrutā, kas apmeklētājiem sagādās gan mākslas, gan arī dabas sastapšanas prieku.

Visas vasaras garumā “Savvaļā”, sadarbībā ar biedrību “Ascendum” un interneta portālu “Satori”, darbosies “Savvaļas darbnīcas”, kurās rezidēs un strādās vairāki pašmāju un ārzemju mākslinieki, kas radīs jaunus mākslas darbus, ļaujot apmeklētājiem gūt ieskatu sava radošā darba praksē un metodēs. Darbnīcas tiek īstenotas ar VKKF mērķprogrammas KultūrELPA atbalstu.

 

Izstādes bāzē - centrālajā izstādes punktā - jūs sagaidīs kartes, bibliotēka un dažas SAVVAĻAS BURTNĪCAS, ko interneta portāls “Satori” kopā ar Latvijas literātiem tās izveidoja 2020. gadā kā laikmetīgas prozas un dzejas literatūrpiezīmes par tuvākām un tālākām saistībām ar izstādi. 

"Savvaļa" ir mūsu kopīgā pieredze, tāpēc atcerieties: dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

Ieeja izstādē ir bez maksas.